• 1402/11/18 - 13:48
  • تعداد بازدید : 124
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره دامپزشکی شفت:

رزمایش جهادی دامپزشکی شهدای راه قدس در شهرستان شفت برگزار شد

مصادف با ایام ا... دهه فجر و با هدف پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دامی و همچنین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله هاری و به منظور ارائه خدمات دامپزشکی رایگان به مناطق کم برخوردار، اردوی جهادی دامپزشکی در روستای گنجار شهرستان شفت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گیلان، محمد جواد نیک کار رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شفت از برگزاری اردوی جهادی دامپزشکی با نام شهدای راه قدس در روستای گنجار این شهرستان خبر داد.

نیک کار با اعلام این خبر گفت: در راستای سیاستهای سازمان دامپزشکی کشور و مصادف با ایام دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کارشناسان این اداره با مشارکت بسیج جامعه مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان در مناطق محروم شهرستان شفت خدمات مورد نیاز افراد محروم و نیازمند در حوزه‌ دامپزشکی را بطور رایگان ارائه کردند.

وی در ادامه افزود: در این اردو تعداد 447 رأس دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین، 17 قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه شده و 1800 مترمربع جایگاه پرورش دام و 447 رأس دام نیز با سموم ضد انگل سمپاشی شدند.

گفتنی است: در این اردو که معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی گیلان نیز حضور داشت، خدمات رایگان دامپزشکی همچون واکسیناسیون دام، واکسیناسیون هاری، تشخیص و درمان بیماری‌های دامی و آموزشی - ترویجی جهت بهره‌مندی گروه‌های هدف (دامداران و روستائیان محترم) ارائه شد که علاوه بر حفظ و نگهداری از سرمایه های دامی، کمکی در جهت کاهش هزینه های درمانی دامداران می باشد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان شفت,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314881
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال گیلان

admin ادمین پورتال گیلان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه