• 1400/07/18 - 11:55
  • تعداد بازدید : 24
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برگزاری دوره آموزشی «راه های جلوگیری از افزایش بار میکروبی و پیشگیری از کاهش کیفیت شیر خام» در محل شبکه دامپزشکی رشت

با توجه به اهمیت و میزان مصرف شیر در جامعه و نقش مسئولین فنی دامپزشکی جهت کنترل کیفی و بهداشتی شیر دریافتی دوره آموزشی «راه های جلوگیری از افزایش بار میکروبی و پیشگیری از کاهش کیفیت شیر خام» ویژه کارشناسان شبکه و مسئولین فنی ایستگاه های جمع آوری شیر در محل شبکه دامپزشکی رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی گیلان، دکتر مهدی بهروزی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان رشت با بیان این خبر گفت: با توجه به اهمیت و میزان مصرف شیر در جامعه و نقش مسئولین فنی دامپزشکی جهت کنترل کیفی و بهداشتی شیر دریافتی دوره آموزشی مذکور برگزار شد .

در این دوره اصول صحیح و بهداشتی شیردوشی و روش صحیح استفاده و مراقبت از دستگاه های شیر دوشی،  نحوه نگهداری وانتقال صحیح شیرخام از دامداری ها به ایستگاه های جمع آوری شیر و روش صحیح شستشوی تانکر ها و مخازن حمل و نگهداری شیر و همچنین  روش های کنترل و پیشگیری از ورم و عفونت پستانی در گاوهای شیری با هدف کاهش بار میکروبی و افزایش کیفیت شیر خام آموزش داده شد.

در این دوره  کارشناسان شبکه  و مسئولین فنی ایستگاه های جمع آوری شیر، شرکت داشتند.

بهروزی خاطرنشان ساخت: مسؤولین فنی علاوه بر نظارت بر فرایند نگهداری شیر، در زمینه آموزش و اطلاع رسانی درخصوص رعایت نکات بهداشتی تولید به دامدارانی که جهت تحویل شیر به این ایستگاه ها مراجعه می نمایند به ارائه خدمت می پردازند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان رشت
  • کد خبر : 277771
کلمات کلیدی
طاهره شهیدی

طاهره شهیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه