• 1402/11/23 - 10:29
  • تعداد بازدید : 82
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره دامپزشکی خمام:

حضور نماینده اداره کل دامپزشکی استان گیلان در مسابقات سوارکاری شهرستان خمام

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گیلان ، دکتر ماهان تقوی زاد، نماینده اداره کل دامپزشکی استان در شهرستان خمام از برگزاری یک دوره مسابقات سوارکاری بمناسبت ایام ا... دهه فجر با حضور و نظارت دامپزشکی در شهرستان خمام خبر داد.

تقوی زاد با اعلام این خبر گفت: بمناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یک دوره مسابقه سوارکاری با حضور چابک سوارانی از سطح استان در شهرستان خمام برگزار شد که بدلیل اهمیت پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله مشمشه ، شاربن و ... حضور دامپزشکی و معاینه اسب های شرکت کننده از الزامات برگزاری این مسابقات می باشد.

وی در ادامه افزود: بهداشت و مدیریت بیماری های دامی، خصوصاً مبارزه و پیشگیری بیماریهای زئونوز یا بیماریهای مشترک انسان و دام، از جمله وظایف ذاتی سازمان دامپزشکی کشور بوده که اگر امروز در مباحث بیماری هایی همچون سل، بروسلوز، هاری و مشمشه در سطح دنیا و به ویژه منطقه در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم، مرهون همین تلاش ها و خدمات بهداشتی دامپزشکی است. در راستای همین برنامه های کنترلی و پیشگیری، مجموعه سوارکاری و پرورش اسب شهرستان تحت پوشش کامل پروتکل بررسی و مراقبت بیماریها  با اولویت بیماری مشمشه قرار دارد که بر اساس برنامه زمانبندی در آن اجرا می گردد.

وی در پایان گفت: در این مسابقات خدمات دیگری از قبیل معاینات بالینی و مشاوره های بهداشتی لازم  نیز ارائه شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان خمام
  • کد خبر : 315073
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال گیلان

admin ادمین پورتال گیلان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه