• 1399/11/29 - 08:00
  • تعداد بازدید : 96
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جزای نقدی 50 میلیون ریالی قصاب متخلف در شهرستان آستانه اشرفیه

قصاب متخلف بدلیل تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیر مجاز، به 50 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گیلان، دکتر سید علی قائمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه از کشف یک مورد کشتار غیر مجاز دام و معرفی شخص متخلف به مراجع قضایی و جریمه 50 میلیون ریالی وی خبر داد.

 سید علی قائمی افزود: در همین راستا بازرسان بهداشتی شبکه دامپزشکی آستانه اشرفیه از یک واحد قصابی، لاشه یک راس دام که به شکل غیربهداشتی و خارج از محیط کشتارگاه کشتار شده بود و قصاب متخلف سعی در فروش گوشتهای حاصل از این اقدام غیرقانونی را داشت، کشف و ضبط کردند.

 

وی افزود: پس از انجام هماهنگی و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد که مقام قضایی وی را به علت تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیرمجاز، به 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

  قائمی در خاتمه با اشاره به بازرسی ادواری ناظران بهداشتی دامپزشکی از مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید هر گونه فرآورده خام دامی تازه و منجمد، من جمله گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ و دقت لازم را داشته و از خرید گوشت قرمز بدون مهر بهداشتی و فرآورده های خام دامی فاقد بسته بندی و برچسب مشخصات دامپزشکی جدا خودداری کرده و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز که دارای تائیدیه بهداشتی دامپزشکی میباشند، تهیه کنند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان آستانه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271688
کلمات کلیدی
طاهره شهیدی

طاهره شهیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید