• 99/11/11 - 08:32
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

صدورحکم تعزیراتی متخلف بهداشتی در شهرستان فومن

یک نفر از مرغ فروشان متخلف شهرستان فومن بدلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دامپزشکی به 70 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی گیلان، مهندس مهدیزادگان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فومن اعلام کرد: احکام تعزیراتی سه  نفر از کسانی که پروتکل های بهداشتی دامپزشکی را رعایت نکرده بودند صادر شد.

وی افزود: این افرادکه علی رغم اخطارهای کارشناسان دامپزشکی با خارج کردن مرغ های تاریخ مصرف گذشته از بسته بندی های بهداشتی و قطعه بندی و همچنین آغشته کردن آنها به مواد رنگی غیر مجاز و یا اینکه با آویزان کردن گوشت در محیط خارج از یخچال امکان آلودگی از طریق تماس دست، لباس، تنفس افراد و یا گرد و غبار و هوای آلوده، حشرات و یا هر نوع آلودگی دیگر گوشت را فراهم آورده بودند، از سوی مراجع قضایی به جزای نقدی محکوم شدند که در این میان یک نفر از آنان بعلت تکرار تخلف به 70 میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید .

مهدیزادگان در پایان از مردم خواست  با توجه به وجود بیماری کرونا از خرید گوشت مرغ قطعه بندی شده فله و غیر بسته بندی  و یا گوشت مرغی که به مواد شیمیایی رنگی بصورت غیر بهداشتی آغشته شده، تحت عنوان زعفرانی، خودداری کنند .

عرضه کنندگان فرآورده های خام دامی حتما باید گوشت را درمحیط یخچال نگهداری کنند و از آویزان کردن گوشت در محیط های باز و خارج از یخچال خودداری کنند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 271087
کلمات کلیدی
pubgilan محمد یوسفی

pubgilan محمد یوسفی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید