كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
خبر ویژه :
47 تن پودر ماهی از آستارا به جمهوری آذربایجان صادر شد47 تن پودر ماهی از آستارا به جمهوری آذربایجان صادر شد
47 تن پودر ماهی از آستارا به جمهوری آذربایجان صادر شد47 تن پودر ماهی از آستارا به جمهوری آذربایجان صادر شد
1397/2/8 شنبه
47 تن پودر ماهی از آستارا به جمهوری آذربایجان صادر شد
آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: برای نخستین بار 47 تن پودر ماهی به ارزش اقتصادی 75 هزار و 200 دلار از این شهرستان به جمهوری آذربایجان صادر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا بهرام پورضرب روز پنجشنبه در نشست خبری در شبکه دامپزشکی این شهرستان افزود: محموله پودر ماهی با مجوز اداره کل دامپزشکی استان مازندران و نظارت شبکه دامپزشکی آستارا صادر شد و پیش از این در سال جاری، 23 تن پنیر و خامه و چهار تن روغن ماهی از این شهرستان به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده بود.
وی اضافه کرد: پودر ماهی موجب رشد چشمگیر آبزیان، کاهش هزینه های تولید و حفظ و بهبود طعم ماهیان خوراکی می شود و مصارف دارویی، بهداشتی و آرایشی نیز دارد.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.
** معرفی 15 عرضه کننده گوشت فاسد در آستارا به محاکم قضایی
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از کشف و ضبط 249 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و معرفی 15 عرضه کننده آن به محاکم قضایی در این شهرستان خبر داد.
بهرام پورضرب گفت: این میزان گوشت فاسد در فروردین ماه سال جاری با 536 مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و رستوران های بین راهی کشف و ضبط شد.
وی افزود: شبکه دامپزشکی آستارا سالانه علاوه بر گشت های مستقل، گشت های مشترک را با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف انجام می دهد.
وی فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی را ممنوع اعلام کرد و افزود: عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی، بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت های دستگاه گوارشی را شایع می کند.
49 واحد قصابی و 95 واحد مرغ فروشی در آستارا فعال است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا(آستارا-گیلان)
كلمات كليدي : صادرات , پودر ماهی , آستارا

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است